Що робити, якщо терміново потрібний кредит?

Багато хто одного разу стикався із ситуацією, коли гроші потрібні терміново – на купівлю нового комп’ютера, побутової техніки, лікування. На жаль, банки не видають термінових кредитів. Оформлення будь-якої позики в банку займе щонайменше тиждень, оскільки клієнту, особливо якщо він вперше звертається за позикою, необхідно буде зібрати документи – довідку з місця роботи, довідку про рівень доходів, а можливо доведеться надати ще й поручителів. Словом, процес оформлення позики у банку не назвеш приємним. А що якщо потрібний кредит із поганою кредитною історією?

Як і де отримати терміновий кредит?

Імовірно, що банк просто відвернеться від клієнта з негативною кредитною історією. Однак завдяки постійному розвитку фінансової сфери та проникненню в цю галузь передових технологій сьогодні кожен може розраховувати на можливість швидко та без клопоту позичати гроші.

Сьогодні в Україні працює багато мікрокредитних організацій, які спеціалізуються на видачі швидких кредитів без довідок. про доходи і навіть із поганою кредитною історією. Недоліки такого кредитування – можлива сума позики, яка вкрай рідко перевищує 10 тисяч гривень, і чималі відсотки. Так компанії страхують свої ризики втрати грошей через несумлінних клієнтів. Однак на ці недоліки доводиться заплющити очі, коли потрібно терміново взяти кредит на побутові потреби. Незважаючи на це, мікрокредити мають цілу низку незаперечних переваг:

можливість оформити позику з поганою кредитною історією. Головна умова при цьому – щоб у вас не було прострочених кредитів, оскільки часом мікрокредитні організації з цієї причини можуть відмовити;

повна автоматизація процесу. Найчастіше вам навіть не доведеться спілкуватися із співробітником компанії. Все оформляється на сайті – вам просто потрібно буде заповнити анкету зі своїми даними, а рішення про видачу грошей приймає система;

вам не потрібно надавати довідку про доходи, з місця роботи і тим більше залучати до цієї справи поручителів.

Коли терміново потрібен кредит готівкою, мікрокредитні організації готові допомогти. Багато хто з них працює не лише онлайн, але й має свої офіси у різних містах. Тому ви також можете прийти безпосередньо в офіс однієї з компаній з паспортом та ІПН і отримати готівку.

Як визначити, що банкнота – стара?

Старі купюри мають певні ознаки:

забруднення з однієї або двох сторін, через які змінився відтінок банкноти або яскравість знизилася більш ніж на 8-10%;

розрив купюри більш ніж на 5-10 мм, а також надриви, підклеєні папером, клеєм, скотчем;

отвори діаметром від 3-4 мм;

відірвані краї, які змінюють розмір банкноти на 2-3 мм і більше;

відірвані куточки від 30 кв. мм та більше; – велика потертість, зношеність паперу, через яку складно визначити платоспроможність;

штампи та написи, які ускладнюють визначення платоспроможності.

Тому якщо вас цікавить питання, чи можна кудись здати розірвану банкноту, відповідь очевидна: ними можна розплачуватися у торгових точках чи зарахувати до банку обміну без комиссии. Старі валюти потім потрапляють до Нацбанку, де відповідним чином утилізуватимуться. Єдина умова – банкнота має бути ціла як мінімум на 55%, тобто лише половинку прийняти все-таки не зможуть.

Коли стару валюту не можна використовувати чи обміняти?

Чи є якісь винятки із правил прийняття старих грошей? Так, і їх два:

не підлягають обміну навмисне зіпсовані гроші. Наприклад, якщо на купюрі щось розмальоване, замальовано ручкою, фломастером, щось вирізано, написано нецензурні слова. Сюди ж відносяться банкноти, які позначені правоохоронними органами ультрафіолетовою фарбою. Такі гроші, на жаль, не підлягають обміну і, тим більше, ними не можна розплачуватися;

старі іноземні купюри втрачають свої повноправні платіжні властивості, а обміняти їх можна лише у банку, який надає таку послугу за комісію. Така процедура називається інкасо валюти.

Тому здійснюючи будь-які фінансові операції, будьте уважні зі старими банкнотами. Якщо з гривнями проблем не виникне, то обмін іноземної ветхої валюти може бути клопітким.