У Манівео прострочення кредиту – що робити?

Манівео – мікрофінансова організація, яка надає громадянам України невеликі позики на нетривалий термін. Взяти тут кредит набагато простіше, ніж у банку, але варто враховувати деякі особливості такого типу компаній. Наприклад, політику поведінки мікрофінансової установи щодо боржників, тобто тих, у кого утворилося прострочення.

Що таке прострочення

Простроченням називають затримаю виплати боргу. Тобто людина, оформлюючи кредит, підписує договір, у якому чітко обумовлено крайню дату погашення заборгованості та термін кредитування. Якщо у зазначений термін гроші не надходять на рахунок організації, то з наступного дня кредит вважається простроченим.

Однак Манівео йде на поступки клієнтам і надає три дні на оплату кредиту. Якщо в цей проміжок часу ви встигнете сплатити свою позику, додаткові відсотки нараховуватися не будуть. Для того, щоб ви не забули про борг відділ із проблемних заборгованостей, нагадає про необхідність погашення мікрокредиту.

Не ігноруйте співробітників фінансової організації! Ухилення від відшкодування боргу призводить до судових розглядів.
Коли настає прострочення і як вона позначиться на кредиті

Щойно позичальник своєчасно не вносить кошти в рахунок боргу, він автоматично потрапляє до списку боржників. Прострочення настає з того моменту, як закінчився останній день, коли необхідно було погасити заборгованість, проте гроші не було внесено.

На кредит після трьох днів відображається прострочений платіж у повному обсязі. Нараховується пеня, застосовуються штрафні санкції до боржника, зростає відсоткова ставка.

Для того, щоб погасити взятий кредит, деякі беруть кредит в інших банках і мікрофінансових організаціях. Сума виходить більше, т.к. доводиться сплачувати додаткові відсотки. Це не найкращий варіант, оскільки сума буде постійно зростати, і ви опинитеся в борговій ямі.

Пролонгація позики в Манівео

Пролонгація боргу – послуга продовження терміну кредитування після погашення процентної частини нагромаджень за користування кредитними коштами.

Щоб уникнути підвищення відсоткової ставки та значного збільшення суми кредиту при прострочення, можна скористатися послугою пролонгації позики від Манівео, тобто відстрочити виплату кредиту. Боржник має погасити відсоткову частину, що була накопичена за період користування грошима, а саме тіло боргу виплатити пізніше. Робити це необхідно до того, як настане перший день прострочення, щоб не потрапити до статусу несумлінних клієнтів.

Пролонгація дозволить зберегти процентну ставку на колишньому рівні – 1.7%, підвищення чи штрафних санкцій не буде. Компанія Moneyveo дозволяє не один раз продовжити свій кредит, але щоразу не більше ніж на тридцять календарних днів. Припустимо, згідно з кредитною угодою, позичальник повинен розрахуватися із боргом через три дні, тоді він може оформити пролонгацію на 27 днів.

Наслідки прострочення в Moneyveo

Великим плюсом компанії є те, що навіть після того, як крайній термін погашення заборгованості було втрачено, вона надає клієнту ще три дні, поверх обумовленого в договорі періоду, на те, щоб погасити борг без нарахування відсотків. Це обґрунтовано тим, що при сплаті боргу через термінал самообслуговування чи банківський переказ гроші можуть йти протягом трьох днів.

Але і протягом цих трьох днів ви вже вважаєтеся боржником Moneyveo, і ця інформація потрапить до вашої кредитної історії. Як тільки настає четвертий день прострочення, боржнику нараховується 12% від суми первинної позики. Тобто якщо гроші не надійшли на рахунок мікрофінансової організації за три пройдені дні, то вони також оподатковуватимуться підвищеною ставкою в три відсотки.

За кожний прострочений день платежу боржнику доведеться сплачувати відсоток не той, що зазначений у кредитній угоді, а підвищений – 3%. Так відбуватиметься до того моменту, поки клієнт не розрахується з мікрофінансовою компанією, але не більше ніж протягом ста днів.

Moneyveo залишає за собою право передачі боргу третім особам, незалежно від строку прострочення, що дозволено законодавством України. Крім цього, боржнику доведеться зіткнутися з наполегливими дзвінками, причому дзвонити будуть не лише самому клієнту, а й його родичам, друзям, колегам по роботі. Головною метою таких дзвінків є змусити людину виконати свої зобов’язання, тобто сплатити заборгованість. Представники компанії загрожуватимуть передачею справи до суду, і, якщо нічого не вплине на боржника, вони таки зроблять це.

Реструктуризація заборгованості

Реструктуризація боргу – це поділ кредиту виплати по тому, як клієнт прострочив крайній термін погашення заборгованості.

У випадку, коли позичальник не має можливості оплатити кредит, а термін позики вийшов, є можливість оформлення реструктуризації боргу. Саме це допоможе розбити борг на частини для заморожування відсотків. Не варто чекати, коли справу передадуть до суду. Перш ніж отримати позику позичальник підписав електронним підписом договір з фінансовою організацією погодившись із усіма правилами та умовами. Навіть із найкращим адвокатом виграє судова справа Манівео, оскільки все здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Чому мікрофінансові організації подають до суду

У Манівео завжди готові піти назустріч клієнту, пропонує лояльні умови, проводить акції, швидко видає гроші. Достатньо почитати відгуки про компанію від людей, які вчасно сплатили борг. Якщо людина безвідповідально ставитися до своїх зобов’язань, то мікрофінансова фірма змушена вимагати виконувати умови договору. Що спричинює те, щоб МФО звернулася до суду?

Клієнт не повністю ознайомився з договором, перш ніж його підписати, і порушив зобов’язання, не усвідомлюючи наслідків.

Позичальник неправильно оцінює свої можливості, обираючи суму та термін кредитування, та не оформлює відстрочення платежу.

Людина не реагує на дзвінки та звернення представників компанії, не виплачуючи гроші.

Через сто Днів прострочення, боржник так і не зв’язався зі співробітниками фірми, не спробував погасити борг.

Наслідки судового розгляду – що чекає на боржника

Якщо мікрофінансова організація Moneyveo подасть до суду на боржника, який прострочив виплату, але шансів на перемогу в цьому процесі останнє практично не має. Кредитор має необхідну доказову базу, він легко підтвердить, що у певний день видав гроші цій людині під певні зобов’язання, а той їх грубо порушив. Навіть добрий юрист чи дорогий адвокат не допоможе боржникові повернути справу на свою користь. Щоправда, Манівео до останнього не звертаються до судової системи, сподіваючись на сумлінність клієнта. Краще виплатити борг, ніж витрачати ще більше часу та грошей на розгляди, які у будь-якому випадку закінчаться на користь фірми.

Після 20 дня прострочення погашення кредиту ймовірність, що якась фінансова організація видасть вам кредит надалі дуже зменшується.
У випадку, коли кредитор виграє суд, а боржник продовжує ігнорувати свої зобов’язання, на нього чекає на стягнення заборгованості через Державну виконавчу службу або приватних виконавців. Їхні заходи – це арешт рахунків, майна, продаж цінностей клієнта в рахунок боргу або обчислення грошей з його доходу. Проте за законом утримувати понад 20% виконавець немає права, але якщо боргів дещо у різних фірмах, це обмеження збільшується до 50%. Кредитна історія буде сильно зіпсована, і отримати позику надалі людині буде дуже складно.

Якщо ви оформили кредит у мікрофінансовій організації Манівео, постарайтеся виплатити його вчасно, у крайньому випадку оформіть пролонгацію позики. Рано чи пізно гроші повернути доведеться, але сума буде вже в рази більша, якщо борг не буде погашений у строк.